Katarína Tothová
on

KOKOSOVÝ VOSK JE NOVÁ SUPERSTAR

Tento článok predstavuje novú hviezdu na scéne prírodných produktov: kokosový vosk. Skúma jeho rozmanité využitie a výhody v oblasti kozmetiky a výroby sviečok, zvýrazňujúc jeho prínosy pre životné prostredie a zdravie.

Kokosový vosk, v súčasnosti najekologickejší vosk na svete, je vyrobený primárne z vysoko taveného kokosového oleja a teda kokosovej drene. Dokonale splynie s inými prírodnými tvrdšími voskami a vytvorí tak dych vyrážajúcu horiacu sviečku. Ponúkam vám dôvod, prečo je kokosový vosk novou superstar a lepšou voľbou ako ktorákoľvek jeho konkurencia.

Udržateľnosť

Kokosový vosk má veľmi malý dopad na životné prostredie. Je to obnoviteľná plodina s vysokým výnosom a to z neho robí vynikajúci udržateľný produkt. Zatiaľ čo iné vosky zanechávajú za sebou veľkú ekologickú stopu, sviečky z kokosového vosku majú zaručenú udržateľnosť, pretože kokosové orechy sú ľahko obnoviteľné. V zásade si môžete vychutnať sviečku z kokosového vosku bez pocitu viny za to, aký mechanizmus stál za tým všetkým, kým sviečka prišla ku vám domov. 

Zachovanie aromaterapie

Kokosový vosk je jediným prírodným voskom, ktorý skutočne zachová autentickú vôňu éterického oleja. Je dokonalou voľbou na zadržanie éterického oleja v samotnej sviečke. Vynikajúco fixuje éterické oleje čo znamená, že sa lepšie zachovaná aromaterapeutická hodnota éterických olejov. Éterické oleje sa s týmto voskom dokonale zmiešajú. Sviečky z kokosového vosku teda skvelo nesú vôňu. Do všetkých našich sviečok pridávame pravé éterické oleje terapeutickej kvality. Schopnosť tohto vosku udržať vôňu olejov je priam unikátna. 

Neuveriteľná estetika

Sviečky z kokosového vosku sú úžasne krásne. Farba vosku je krásna čisto biela. Rovnako sa nemusíte báť vône. Tento vosk je úplne bez zápachu a po spaľovaní kokosu ani stopy. Keď sviečka horí, kokosový vosk v nej nie je mliečny, ale je úžasne priehľadný, takmer ako číry gél.

Priateľský k životnému prostrediu

V podstate žiadny plameň sviečky nebude úplne bez sadzí. V porovnaní so sójovými a parafínovými náprotivkami však sviečky z kokosového vosku horia najčistejšie. Môžete si byť istí takmer nulovými sadzami. Kokosový vosk odvodzujeme z procesu hydrogenácie. Hydrogenácia zahŕňa transformáciu kokosového oleja na vosk. Tieto sviečky teda pozostávajú z úplne organického a obnoviteľného materiálu. Preto majú minimálny vplyv na životné prostredie. Zaručujú udržateľnú ekologickú ochranu. Môžete si pohodlne vychutnať chvíle v prítomnosti sviečky bez toho, aby ste sa previnili voči životnému prostrediu. Kokosový vosk je naviac produkt bez GMO. Aj keď je drahší ako ostatné alternatívne vosky, je úplne netoxický a poskytuje skutočne čisté spaľovanie. A to nám za to stojí.

Dlhá doba horenia

Kokosové sviečky horia pomaly, ich životnosť a čisté horenie sú priam vynikajúce. Štandardné voskové sviečky spravidla zhoria už za pár hodín. Vaša sviečka z kokosového vosku vám však poslúži na dlhé hodiny horenia. Kokosový vosk horí čistejšie a dlhšie ako ktorýkoľvek z ostatných voskov. Dlhšie horenie vám poskytne lepšiu investíciu do nákupu sviečky. Zatiaľ čo iné sviečky vyhoria za pár hodín, vy sa môžete pripraviť na to, že vaša sviečka z kokosového vosku vám vydrží dlho predlho.

Vyskúšajte naše sviečky z kokosového vosku v súčasnosti v kolekciách BOHEMIAN, SACRUM a THEMATIC. Ostanete zaručene milo prekvapení. Prípadne máte radi tvorivú činnosť a vyrábate si doma svoje sviečky, neváhajte vyskúšať náš kokosový vosk TU.

Katarína Tothová

Majiteľka a zakladateľka projektu Hatussa.sk.

Vyberte si menu
Euro