Koncept hatussa

Na začiatku bolo svetlo. 

HATUSSA prináša ľuďom pokoj a harmóniu vo svojom jedinečnom šate. Tak ako je HATUSSA láskavá a súcitná, tak ju aj ľudia berú do rúk, s vierou, že im do ich života prinesie uzdravujúce svetlo. Je radosťou a šperkom harmonického domova.

Základom celej výroby našich sviečok ako aj ďalších súvisiacich produktov je udržateľnosť. Podporujeme ju svojou prácou a malými krokmi pri výrobe i predaji. Špecializujeme sa na podporu upcyklácie sklenených, prevažne vínových fliaš. Podporujeme tiež rôzne upcyklačné nápady a projekty. Nie preto, že je to trend, ale preto, že udržateľnosť a ekologický prístup je našou prioritou.

“Som vďačná životu, ktorý mi priniesol do cesty tie správne situácie a úžasných ľudí. Práve vďaka nim som sa odhodlala otvoriť vonkajšiemu svetu. V jeden tichý večer prišla skvelá idea, vízia a poslanie celého konceptu HATUSSA. Je mi cťou a veľmi sa teším, že to čo robím má hlbší zmysel. Veľké množstvo vínových fliaš skončí denne na recyklačnej skládke. Vážim si prácu ľudí, ktorí o tieto fľaše majú záujem, ručne ich opracujú a vytvoria z nich unikátne nové produkty, ktoré majú ducha kreativity a umenia. Následne nám posielajú krásne dych vyrážajúce poháriky pre výrobu našich sviečok a unikátne, štýlové a praktické  produkty do nášho e-shopu pre vás.“

Piliere značky HATUSSA

podľa zakladateľky Kataríny Tothovej

 • Láska k prírode

  “Pri výrobe našich sviečok som hľadala suroviny, ktoré spoja udržateľnosť a funkčnú kvalitu. Toto spojenie sa podarilo najmä vďaka kokosovému vosku. Kokosový vosk je naším patrónom vo výrobe, na ktorý sme právom hrdý.”

 • Elegancia a kvalita

  “Mojou predstavou bolo  vytvoriť elegantné  produkty s unikátnym dizajnom, čo sa nakoniec aj podarilo. MInimalistický dizajn v štýlovom prevedení so zlatými prvkami a naviac v kvalitnom prevedení, sa stal skutočným priekopníkom na slovenskom trhu. ”

 • Udržateľnosť

  “Som presvedčená, že upcyklácia je skvelý spôsob, ako opätovne použiť materiály, ktoré by inak skončili v recyklačnom koši. Vďaka tomuto nápadu, môžeme zalievať sviečky do upcyklovaných pohárikov z vínnych fliaš.”

Upcyklácia

Sviečky z upcyklovaných vínnych fliaš a kokosového vosku vyrábame v srdci Slovenska, v našej dielni vo Zvolene. Tu vznikajú tiež všetky nápady a tvorivé procesy pri zdokumentovaní hodnotných myšlienok vo forme blogu.  Pre tých, ktorí majú záujem tvoriť a vyskúšať si výrobu sviečok osobne, máme k dispozícii štartovacie balíky na výrobu sviečok. Ponuku sme obohatili taktiež aj o vosky, knôty a potrebné komponenty na výrobu sviečok. Všetko nájdete v časti výroba sviečok. Takto si každý záujemca z pohodlia svojho domova vie vyrobiť svoju vlastnú sviečku.

PREČO SI VYBRAŤ HATUSSU 
A BYŤ JEJ VERNÍ?

podľa zakladateľky Kataríny Tothovej

 • Kvalita a poctivosť

  Kvalita sa u nás nepodceňuje. Každý jeden výrobok je výsledkom nášho poctivého prístupu a ako protihodnotu za váš nákup vám ponúkame skutočnú hodnotu v pravom slova zmysle.

 • Esenciálne oleje

  Používame výhradne 100% éterické oleje - prírodné silice, ktoré sú vmiešané veľmi precízne do vosku pri určitej teplote práve preto, aby sa zachovali ich aromaterapeutické účinky.

 • Ručná práca

  Spojením srdca a rúk vyrábame každú sviečku ako unikát. Všetky naše sviečky a upcyklované produkty sú vyrábané skutočne poctivo, kvalitne, ručne a predovšetkým s láskou.

 • Efektivita sviečok

  Naše sviečky z kokosového vosku horia pomaly a ich životnosť a čisté horenie sú priam vynikajuce v porovnaní s inými prírodnými voskami. Sú tak ekologicky šetrné a bezpečné pre vaše zdravie,  vhodné pre alergikov aj malé deti.

 • Recyklujeme od A po Z

  Obaly všetkých našich produktov sú recyklovateľné a biologicky odbúrateľné. Veľký dôraz kladieme najmä na to, aby na zabalenie balíkov, ktoré posielame na cestu k vám, nebol použitý žiadny plast.

 • Ďalšie využitie

  Predchádzame vzniku hromadenia odpadov v prírode nielen upcykláciou. Pohár, ktorý Vám zostane po dohorení sviečky, alebo papierový tubus či plechovka, môžu byť ďalej použiteľné. Vašim nápadom sa medze nekladú.

“Vždy ma fascinovali veci medzi nebom a zemou, alchýmia a geometria. Sviečka stelesňuje toto prepojenie a stala sa mojou vášňou. Dáva nám svetlo, ktoré potrebuje naše telo aj duša.  Mám k nej veľkú úctu, preto som ju zabalila do najluxusných obalov, ktoré si ctia matku Zem.”

SPOKOJNÍ KLIENTI ZNAČKY HATUSSA

  Sviečky HATUSSA sú jediné, ktoré som dosiaľ kúpila opakovane.😊 Poviete si: "Veď je to len sviečka". Práveže nie. Je to viac ako sviečka. Absolútne skvostná vôňa, ktorej je tak akurát, sa rozlieha po dome ako dúha. Chvíľu takmer nebadane, potom ju zacítite.😍 Krásny a jednoduchý dizajn, typy vôní pre rôznu príležitosť. Najpríjemnejšia pre každý domov a priestor.😊
  Ivana Latiaková
  Značku HATUSSA som objavila, keď som hľadala na internete kvalitné prírodné sviečky, ktoré som chcela dať klientom do vianočných balíčkov. Po preštudovaní zloženia, že ide o prírodné sviečky z čistých éterických olejov mi bolo jasné, že toto bude správna voľba, tiež ma oslovil dizajn sviečok s variabilitou veľkostí. Problém nastal, keď som si mala vybrať z množstva vôní, popisy k nim boli také, že ma lákalo ovoňať všetky, keďže som však nakupovala cez eshop fyzicky sa ovoňať nedalo, bolo mi však jasné, že čokoľvek vyberiem, neurobím chybu. Avšak keď balík dorazil, predčil všetky moje očakávania. Prišli mi nádherne zabalené sviečky s jemnou ale famóznou vôňou. Odvtedy som značke HATUSSA verná a iné sviečky už nekupujem. Doma ich vždy musím mať v zásobe, vedia vyčariť útulnú a pohodovú atmosféru domova. Dokonca môj manžel, ktorý mi každú sviečku po chvíli zhasínal, že to silno vonia, tak pri týchto ich dokonca sám zapáli:) Keď mám vybrať moju top vôňu, je to sviečka s názvom “Láska je odpoveď” a jej názov presne vystihuje šikovnú majiteľku tejto značky, keď sa tvorí s láskou je to cítiť na každom jednom produkte🤍
  Katarína Farbulová
  Voňajú nádherne, presne tak ako som si ich vône predstavovala. :) Sú krásne a to balenie ohúri, len čo človek začne otvárať škatuľku, tomu sa hovorí vyrobené a aj balené starostlivo a s láskou. Manžel bude tiež určite nadšený, lebo nie sú vôbec príliš sladké , vhodné ako darček pre obe pohlavia. :)
  Evka Šoltésová
  Krása, nádhera. Neskutočne ako dlho sviečka vydržala a vždy prevoňala doslova celý dom.
  Michaela Belušiaková
  Milujem Vaše sviečky... všetky.
  Michaela Griečová
  Dobrý deň. Ja Vám chcem len napísať, že Vaše sviečky sú dokonalé a už som sa nemohla dočkať kedy mi prídu domov. Preferujem šalviu a kadidlo, lebo zbožňujem ich vôňu a verím v silu očisty ducha, priestoru a energii. To ako ich krásne balíte a všetko je recyklovateľné a prírodné je taký veľký bonus k tomu, až som si na tento luxus zvykla. Ale dnes ste ma prekvapili i darčekom maličkou sviečkou, za čo Vám ďakujem a z nej som úplne hotová, lebo také zdravé a eko, malé balenia, či set ( čajové) sviečočky mi na trhu chýbajú aj keď viem, že na výrobu je to asi zložitejšie. Majte krásny deň a prajem Vám veľa spokojných a šťastných zákazníkov z Vašich sviečok, tak ako som i ja. S pozdravom Mária.
  Mária Ozorovská
  Sme viac než spokojní, určite jedna z naj kvalít na trhu, ktoré sme mali možnosť vyskúšať a to sme už vyskúšali asi všetky slovenské.
  Evka
  Naozaj cítiť, že používate čisté esenciálne oleje. Pre mňa zatiaľ najvyhovujúcejšia sviečka, akú som mohla mať. Len si to nepokazte, robíte to veľmi dobre. :)
  Ľubka
  Hatussa ma uniesla svojím dizajnom, premysleným, zmyselným a zmyslovým už na prvý pohľad. Dostať krásnu krabičku je zážitkom pre všetky zmysly.Veľmi si vážim, že pracuje s čistými esenciálnymi olejmi a nekombinuje z rôznych dôvodov syntetické náhrady. Sviečky naozaj Žiaria a prinášajú svetlo tam, kde je tma.
  Mirka Števková
  Produkt je pre mňa veľkým priekopníkom na trhu s veľkým potenciálom. Sviečky so svojím zložením, špeciálnou vôňou a názvom vyvolávajú harmóniu a pokoj, ako ich stvoriteľ.
  Anna Španová
Vyberte si menu
Euro