Katarína Tothová
on

SVETLO JE TO, NA ČOM ZÁLEŽÍ

Tento článok preskúma význam svetla a jeho úlohu v našom živote. Poskytuje pohľad na rôzne aspekty svetla a jeho vplyv na naše fyziologické a emocionálne pohodlie.

Sme recyklovaný, sme upcyklovaný, máme prírodné vosky, dokonca používame vo sviečkach najekologickejší vosk na svete pre sviečky vôbec. Prírodné knôty, éterické oleje, žiadne parfumy, žiadny plast…Sme všetko to, čo je dnes pro-ekologické, pro-udržateľné, čo je samozrejme skvelé .. avšak tento článok je o niečom inom..

Čo nás na sviečkach fascinuje najviac? Je to práve svetlo. Sviečka nesie v sebe krásnu symboliku svetla, je akoby pripomínadlom svetla. Všimli ste si, že keď zapálime sviečku, tak plamienok zo sviečky akoby evokoval v nás teplo, domov, automaticky nás zjemňuje, ukľudňuje a cítime sa príjemne? Je to preto, lebo samotné svetlo je nám prirodzené, je našou podstatou a oheň je v našom podvedomí zapísaný už tisíce rokov.

To svetielko máme každý z nás vo svojom vnútri  a sviečka nám pripomína jednu dôležitú vec. Tak ako svieti sviečka, mali by sme svietiť aj my. Svietiť a žiariť ako plamienok sviečky vo svojom vnútri a na svoje okolie do prostredia. Nie je to vždy jednoduché, ale ak to svietenie začneme brať skutočne vážne, tak čím viac budeme svietiť, tým viac nám bude posvietené, prisvietené aj na našej ceste životom. A nejak samo sa to urobí a nám sa bude žiť o čosi ľahšie, radostnejšie.

Takže na záver len slovíčko. Všetko na tomto svete má svoj význam, ale svetlo je to na čom skutočne záleží. Pretože keď je svetlo vo vnútri, tak ho vieme vidieť aj v prostredí. Samozrejme že záleží na prírode, ale na zapálení a vzplanutí svetla v každom z nás záleží minimálne a z časti omnoho viac. Pretože zapálením svetla v nás sa spúšťa celý proces ruky v ruke konania dobra, akým je tolerancia, rešpekt a láska k veškerému bytiu a v neposlednom rade aj k prírode na našej planéte Zem.

Katarína Tothová

Majiteľka a zakladateľka projektu Hatussa.sk.

Vyberte si menu
Euro