Katarína Tothová
on

BIELA ŠALVIA – SVIEČKA ROKU 2020

Článok poskytuje pohľad na jej výnimočné vlastnosti a symboliku, ktoré ju robia populárnou vo svete sviečok. Zároveň zdôrazňuje dôležitosť výberu správnej sviečky pre vytvorenie príjemnej atmosféry vo vašom domove.

Najmä vďaka vám bola sviečka BIELA ŠALVIA najpredávanejšou sviečkou z kolekcie Sacrum v roku 2020.

Keď sme tvorili túto sviečku, éterický olej šalvii bielej bol takmer nedostupný u nás a okolitých krajinách. Až donedávna sme túto vzácnu silicu nakupovali až z Ameriky, odkiaľ aj rastlinka pochádza. Pre naše potešenie je dnes už tento éterický olej dostupný aj u nás.

Vôbec kombinácia šalvie lekárskej a citrónovej trávy je veľmi osvedčená na čistenie priestoru, prečistenie vzduchu najmä na fyzickej úrovni, ako je napríklad zbavenie sa nežiadúcich pachov v domácnosti. Aby sme však umocnili čistenie ako také, éterický olej šalvie bielej sme pridali do sviečky zámerne, aby sme dosiahli okrem fyzickej očisty aj tú energetickú. Do sviečky je tento éterický olej pridávaný len v určitom pomere, aby sme tam dostali „informáciu“, ktorá je postačujúca pre svoj účel.

Sviečka Biela šalvia je skvelým pomocníkom pre tých, ktorým vadí napríklad zápach z fajčenia. Olej z bielej šalvie vyčistí vzduch v miestnosti. Biela šalvia býva tiež častou zložkou zmesí pre podporu dýchania.

Šalvia biela (Salvia apiana) je vytrvalý vždyzelený poloker z čeľade hluchavkovitých, pochádzajúce z juhozápadu Spojených štátov amerických a severozápadného Mexika. Rastlinka biela šalvia je široko využívaná Indiánmi v južnej Kalifornii. V niektorých tradíciách sa verí, že má svoju vlastnú veľmi silnú energiu, ktorá je nielen schopná vyčistiť negatívnu energiu, ale tiež získať energiu pozitívnu. Nie je tajomstvom, že pálenie sušených aromatických listov a vykurovanie bielou šalviou malo zvláštny význam v spirituálnych tradíciách pôvodných kmeňov, kde slúžilo predovšetkým k rituálnej očiste ľudí a miest. Značnej obľube sa tešia z nej taktiež v novodobých duchovných smeroch Západu, nadväzujúcich na tradície prírodných národov.

Práve na tomto princípe a s týmto zámerom bola vytvorená aj naša sviečka BIELA ŠALVIA, aby spĺňala nielen očistu na fyzickej úrovni, ale aj na tej energetickej.

Aromaterapeutická sviečka na tubuse

Katarína Tothová

Majiteľka a zakladateľka projektu Hatussa.sk.

Vyberte si menu
Euro